Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

©  Michaela Javůrková

Fotogalerie v odkazech 2010
 
 
 
 
Aktuality (rok 2010)
fotky se zobrazují po kliknutí na obrázek :)
 
 
 


Koně ve výběhu 18.12.
Konečně jsem chytila pořádný sníh, ovšem když už byl sníh, tak nebylo sluníčko :) Tudíž se musíme spokojit pouze se sněhovými fotkami bez sluníčka. Ale i tak si myslím, že to stojí za to. Koníci měli radost ;)
 
 
Apassionata - Magická setkání 05.12.
Slavná koňská show si opět našla cestu k nám do České republiky. Odehrávala se v "čertovském" víkendu v 02 Areně. Já ji díky známým mohla sledovat z poměrně atraktivní pozice. Ovšem věčný boj fotografa se světlem je a vždy bude malý problém. Myslím si ale, že se mi skutečně povedlo zachytit všechny důležité okamžiky. Klidně se usaďte a pojďte si prohlížet fotky z této oblíbené show:
 
Howavartka Peggy, Kočka domácí smiley a příchod zimy (24.11.+ 03.12.)
Je zajímavé sledovat, jak se zvířata vyrovnávají s příchodem zimy ... "Studíí". K dispozici máte hned dvě galerie:
       24.11.                                                                         03.12.
    
 
Návštěva ve stáji Horáček 29.10.
Představme si, že umíme cestovat v čase. V této době (10.12.) je při pohledu z okna zřejmé, že se zima blíží. Sníh na ulici, sníh poletující a unášený větrem, sněhová vločka, která vám přistála na nose. Podívejme se zpátky do slunečného podzimu; konkrétně k panu Horáčkovi a jeho dostihovým koním (Neri Secret, Seccari, Sea Fire, Fína).
 
Aston Martin Praha Top 10 Cup 14.11.
Poslední halové závody ze série Elite tour proběhly jako vždy v Hradišťku u Sadské. Toho dne propozice nabídly divákům a startujícím čtyři poměrně slušně obsazené soutěže. První soutěží bylo dvoufázové skákání 100/110cm, kde prvenství získala Kateřina Veselovká s Sex on the Beach. Druhá soutěž sedla nejvíce M. Vítkovi, který v této postupné obtížnosti do 120cm s koněm Dorigen vyhrál. Třetí soutěží dne byla skoková soutěž stupně S**. V té si nejlépe vedli zástupci stáje Schneider, Jan Štětina a Very Easy-S. Hlavní soutěží, v již pro fotografa špatně osvícené hale, byla skoková soutěž ST**, kde také vyhrál reprezentant stáje Schneider, tentokrát ale Jiří Luža s Land Rebelem S. Druhé místo zbylo pro Sergeje Motyguina.
 
 
Koncert Nové Zboží, Neeasi, MKlub Vysoké Mýto 06.11.
Vše je jednou poprvé. A já si ve vysokomýtském MKlubu odbyla svou premiéru focení koncertu. Jak mi to (ne)šlo můžete posoudit :)
 
Závěrečné dostihy - Pardubice 23.10.
Prosluněné pardubické závodiště letos naposledy pořádalo dostihový den. V programu jste nalezli 7 dostihů, z nichž nejprestižnější Cena Tiumena - závěrečná steeplechase cross country sezóny 2010 (Stcc - cena II.kat. - 5+ - 4200 m -           100 000 Kč) se běžela v 15:30. Nejúspěšnější byl Baggio, nešťastlivec z Velké pardubické, do které nenastoupil kvůli horečce, jež ho zastihla den před VP. Veden byl Jaroslavem Myškou. Poslední dostihový den sice nenavštívilo tolik diváků, jako v průběhu sezony, ale o skutečnou atmosféru dostihů nikdo nebyl ošizen.
 
CSN Bentley Praha Cup - Hradištko u Sadské 17.10.
Skokově laděný program byl v Hradištku již od pátku. Já Vám přináším nedělní fotogalerii, ovšem skákalo se v hale, tak fotky berte prosím trochu s rezervou :)  V neděli vrcholily soutěže Středoevropského šampionátu mladých koní.
Vítězové: čtyřletí: Marek Klus, Víska, pětiletí: Zdeněk Hruška, ČIki Čiki, 6-7letí: Nathalie Crnková, Milky Way. Hlavní soutěž stupně ST** měla na startovní listině 33 dvojic. Z nichž nejlepší byl S.Motygin a Zoe de Liebri Z, druhá velice pěkným výkonem dokončila K.Mikulková s Vigem, třetí opět S.Motygin, tentokrát s Coraggiem.
 
Hubertova jízda JK Metuje 16.10.
Pojďte se podívat do krásného prostředí okolí nádrže Rozkoš. Zde se konala Hubertova jízda, setkání jezdců a koní vždy na konci sezony. Přátelská atmosféra doprovázela celou jízdu, pády byly též, ovšem vždy končili úsměvem :) Povedené zakončení sezony:
 
 
Dostihy Pardubice 10.10. 120. Velká pardubická České pojišťovny
Téměř celý národ sledoval televizní obrazovky. V Pardubicích se sešlo kolem 37 tisíc diváků čekající jen na jediné, kdo vyhraje Velkou. A tím vítězem se stal již posedmé Josef Váňa starší, a podruhé s hnědákem Tiumenem. Média jsou plná tohoto populárního mladíka, a proto netřeba dlouhého popisování. Přináším fotografie z veterinární prohlídky koní, rámcových dostihů a na závěr z Velké pardubické.
Veterinární prohlídka                                                  Rámcové dostihy                                                     Velká pardubická
   
 
Dostihy Pardubice 09.10. - St.Leger
Zahřátím před Velkou pardubickou je každoročně rovinnový den. Ten vrcholí DOMEC St.Legerem s Českým rozhlasem Pardubice (Rovina, kategorie: NL, 2900m, 130 000 Kč). Zvítězil v něm ž.Václav Janáček s Makléřem, favorizovaný Ulan doběhl třetí se zdravotními problémy, druhý za Janáčkem doběhl Omnibus.
 
Howavartka Peggy a naši koně 02.10.
Pes                                                                                     koně
      
 
Lysá nad Labem 18.-19.09.
V sobotu jsem svůj lysecký plán směřovala k dostihovému závodišti. Tam jsem nafotila celkem 6 velmi zajímavých a dobře obsazených dostihů.
Nedělní den jsem pak trávila na výstavišti, odkud jsem pořídila pestrou fotogalerii všeho, co jste mohli v Lysé letos vidět.
 
Dostihy 18.09.                                                          Kůň 2010 19.09.
      
 
Dostihy Pardubice - Francouzský den 11.09.
Vítězem čtvrté a zároveň poslední kvalifikace na VP se stal Valldemoso ze stáje DS Sendy Ostrava Neuvirt, druhý (pro mě očekávaný:)) doběhl Lirain pod novým vedením trenéra a jezdce zároveň, Josefa Váňi, třetí pak Kobuz, čtvrtý Baggio a pátý Welldancer.
Ostatní dostihy                                                                     Kvalifikace
       
 
 
Parkury při Koních v akci 05.09.
Hlavní soutěž, parkur stupně S* vyhrál Ondřej Šrámek s Helou H.
 
Koně v akci + OM-VČO ve skákání dětí + juniorů O MALOU CENU MĚSTA PARDUBIC 04.09.
Sobotní plně nabitý pardubický program jsem většinu dne strávila na převadišti v cílové rovině, nicméně i pár fotek z padocku a parkurového kolbiště se najde. Alba mám rozdělena na parkur a Koně v akci - "Království tradic"
              parkur                                                               Koně v akci - "Království tradic"
        
 
Grand Prix Hradec Králové  27.-29.08.
Město Hradec Králové uspořádalo tuto honosnou akci letos vlastně poprvé. První CSI* se muselo přesunout kvůli počasí na Ptýrov. Teď to bohužel nebylo o nic lepší, ale pořadatelé se s vytrvalým deštěm snažili udělat co mohli. Díky tomu byl povrch adekvátně připraven pro všechny soutěže od pátku do neděle.
Vítězové: Pátek: 110 - Vančura(Pia Lou), 120 Kubrická, 130 Veselovská; Sobota: 100/110 Dostálová(Lester), 110/120 Tvarůžek (Adriana 7),
L* Toth, postupka do 140 Veselovská (Avena 1); Neděle: 110/120 Tvarůžek (Adriana 7), Doležal, Staňová, Tomaidesová, Matýska,
L* Vachutka(Korofina), Kubrická, Jelínková, Toth, Matýska, S** Bieliková ( Safír 14), Vachutka, Janko, Matýska, Málek
Grand Prix Hradec Králové (parkur 140cm, druhé kolo zkrácená 150) byla napínavá až do konce. Do druhého kola postoupili všichni, kteří dokončili základní parkur, bylo ale pouze 5 jezdců, kteří šli s čistým kontem. Druhé kolo zvládl první bezchybně Pavel Vachutka, který byl čistý i z kola prvního. Po něm se čekalo už jen na výkon Veroniky Krajníkové s Cikádou, která jednou chybovala v kratší distanci mezi 2 a 3, a na to, jak přejde parkur Kateřina Veselovská s Avenou, vítězky páteční 130 i sobotní 140. Avena ale chybovala hned na 2 a přidala chybu na B v dvojskoku. Tím bylo o vítězi rozhodnuto a slavit mohl Pavel Vachutka s Calippou T. Veronice Krajníkové jedna chyba stačila na druhé místo, Kateřině dvě chyby až na místo čtvrté. Třetí byla Nikola Bieliková se Safírem 14. Pátý pak Rudolf Doležal a Livigno.
 
   pátek                                                                             sobota                                                                   neděle
   
 
Koně Pěšice 22.08. a 24.08.
Po dlouhé době přináším fotogalerii od našich koní. 22.08. jsem fotila ve výběhu, kde můžete vidět ČT ryzáka s lysinou Flereta(71 Quoniam II 125), hnědého Sanyho (Charismo), Bena (Beethowen), ryzáka Aramise a mého A1/1 Masra.
24.08. jsem pak fotila práci na jízdárně tříletého Sanyho a Flereta.
Výběh                                                                   Jízdárna
    
 
Parkury Všetice 21.08.
Ve Všeticích se měly konat původně dvoudenní závody. Druhý den byl však bohužel zrušen pro nedostatek startujících. Přínáším Vám proto fotogalerii pouze z jednoho dne, kterému kraloval domácí Jiří Papoušek. V sedle Ronaldina zvítězil v L*, v S** pak sedlal Acordyna L-S Biofactory. také vítězně. Domácím se dařilo, druhý v L* byl Aleš Daněk se Zylvanem, v S** dosáhl na čtvrté a páté místo. Druhý v S** byl pořadatel závodů, také domácí Vladimír Malák s Kasmirem.
 
Dostihy Kolesa 14.08.
Asi jediné dostihy v Kolesech u Kladrub nad Labem se konaly v sobotu, za příjemného slunečného počasí. Dráha byla měkčí, ale pro dostihy velmi dopře připravena. Pořadatelé si pro diváky nachystali 8 dostihů, 3 rovinové a 5 překážkových. V hlavním dostihu dne, Ceně Společnosti ELEKTROVASURY, Steeplechase crosscountry II.kategorie na 4700 m o 85000 Kč, vyhrál zadrženě o 19 délek tmavý hnědák Trezor (POL), za ním doběhli domácí Bramante, Jaady (Wrba Racing), Jacuzzi a Amaragon.
 
 
Velká cena Ptýrova 08.08.
Po dvou velkých cenách (Hradec Králové, Kolín) se na Ptýrově konala konečně opravdová Velká cena Ptýrova. Tu s převahou vyhrál Jiří Skřivan s klisnou Kallisto. Kallisto skákala perfektně a předvedla to dvěma čistými koly. Zvládla to jako jediná a to ji přineslo vítězství. Na druhém místě skončil se 4 tr. body ve finále J. Papoušek a Tadmus, třetí s chybou v každém parkuru S. Motygin a Zoe de Liebri Z.
 
Endurance tests CH-EU-YR-C Pardubice 31.07.
(česky Mistrovství Evropy juniorů, crossy)
Vítězství v ME putovalo na ostrovy, konkrétně k Emily Parker s koněm Treffers. Český tým skončil na pěkném pátém místě.
 
Parkury Janov 17.07.
Prázdninový Janov nabídl divákům pozoruhodnou podívanou v podobě Janovského derby. To pro sebe ukořistila Iveta Běhalová v sedle Andy 8 (na obrázku). Dále se umístili Daniel Příhoda (Chanson 1), Eva Kratochvílová (Kamila), Miroslav Fiala a Tereza Chybová. Před derby se konala nejvyšší skoková soutěž stupně ZL se dvěma rozeskakováními. Zvítězil Josef Slušný s Heliou 1, následován Petrem Košínem (Víra 1), Jakubem Petrusem (Resnet), Denisou Tošovskou (Asteres) a Miroslavem Tomášem (Daryl).
 
Návštěva - Hradiště na Písku 12.07.
 
Parkurové závody Kolín 11.07.
Hlavním bodem kolínského programu byl boj o získání titulu Amazonky 2010. Byla to soutěž S**, ve které se nejlépe vedlo Havránkové Nikole s Lucky 273. Další umístění: Kabátová, Kovalinková, Holíková, Veselovská.
 
Parkurové závody Slatiňany 10.07.
V krásném zámeckém parku ve Slatiňanech se v sobotu skákalo až do úrovně S*. Vrátím se ale k soutěži L*, kde s přehledem rozválcoval své soupeře Petr Tvarůžek s šimlou Adriana 7. Hlavní soutěž vyhrál Pokorný Robert a Bevar. Za ním se umístili Ondřej Šrámek a Hela H Strojmotiv, Lomský František s Patriotem 4, Vančura P. a Záveská P.
 
Návštěvy 09.07.
Stáj Soňa-Valášek                                                  Farma Čápovka
    
 
Všestrannost Kolesa 06.07.
Tentokráte jednodenní všestranosti v brzkých odpoledních hodinách zastihla průtrž mračen. Stalo se tak při crossech, většinu ZK startujících mám, Z již nikoliv.
 
MČR v dámském sedu na Suché 05.07.
Mistryní ČR v drezuře v dámském sedle se stala Ivana Nováková s Čikem, Dámou roku pak Pavla Placáková. V "šampaňské výzvě" si nejlépe vedle Blanka Satora s fríským hřebcem Gerke van de Louise Hoeve. Parkur se nejlépe vyvedl Pavle Placákové s Dajanou 8, stala se tak mistryní ČR v parkuru.
 
 
Všestrannosti Kolesa 04.07. - crossy
V Kolesech u Kladrub se skákalo a závodilo již od brzkých ranních hodin. Nádherná přírodní kulisa jezdeckých závodů jako obvykle brala dech. V ZP si dojela pro vítězství Gabriela Slavíková a Zak. Stali se tak i Mistry VČO. Dále Šmídová a Vrtek. V SN přicválala pro zlatou M.Záveská (Lukrecie 1), následně Pokorný a Příhodová L.. BP vyhrál M.Příhoda (Eskadron), po něm se seřadili Světlíková, Příhoda D., Blážková, Příhodová.
 
Parkurové závody Brozany 03.07.
Kolbiště v Brozanech se nachází od Kunětické hory co by kamenem dohodil. Právě v Brozanech slavil úspěch Petr Tvarůžek s Adrianou 7, vyhráli nejvyšší soutěž dne, parkuru stupně L*. Pořádí dále: Mandysová, Jeníková, Pejřil, Vojtek. V ZL si nejlépe vedl HJK, konkrétně Petr Pejřil a Pastor 1. Poté K.Malá a P.Košín. Nejúspěšnějším "Z"tkařem byl Jaromír Kukla a Lancelot 14.
 
Parkurové závody Janov 26.06.
Organizátoři janovských závodů poprvé nastavili laťku na střední úroveň, nejvyšší soutěží byl totiž prvně na janovském kolbišti parkur stupně S*. Tato soutěž byla ve výsledku čistě dámská, dámy totiž obsadily všech pět umístění. Nejlépe si vedla Petra Skřivanová s Odysseou, která jako jediná dokončila základní parkur bez trestných bodů. O vítězi bylo tedy rychle rozhodnuto. Druhá už se 4tr.b. skončila Ria Slušná (Adiže 2), následně Denisa Tošovská (Ankara 2), Jana Halámková (Alberta) a Jana Halámková (Golden Gasper).
 
 
Hobby parkury Praskačka 20.06.
Fotila jsem opracování 60cm. Foto
 
Parkurové závody Hustiřany + OM seniorů východočeské oblasti 19.06.
Hlavní soutěž, S** vyhrál Michal Mundil v sedle klisny Agáty. Stal se tak zároveň oblastním mistrem v kategorii mužů. V závěsu za ním skončili Vančura P., Vinszens O. a Kricnar J.. V kategorii žen se nejlépe vedlo Janě Černé s Faith, za ní se pak seřadily Halámková J., Konárková L., a Valentová K..
 
 
 
Velká cena Litomyšle 12.-13.06.
V nedělní Velké ceně Litomyšle 2010 se nejvíce dařilo Janu Zwingerovi, který jako jediný dokončil základní parkur i rozeskakování bez trestných bodů. Druhé místo zbylo pro Aleše Opatrného, který šel základní parkur taktéž čistě, ale jednou chyboval v rozeskakování.
Sobotní hlavní soutěži ST** kraloval stejně jako na CSI Jiří Luža, tentokrát s Land Rebelem S. Druhá skončila také čistým výkonem Petra Skřivanová a Odyssea.
 
Sobota 12.06.                                                                 Neděle 13.06.
     
 
 
CSI* Hradec Králové na Ptýrově 05.-06.06. 
Nedělní Final big tour vyhrál senzačně Jiří Luža a Ronaldo - S (uprostřed). Ludvík Jandourek skončil druhý s šimlem Casio Carsit. Vítězství ze sobotní Big tour si odvezl domů Ludvík Jandourek s ABC Cataro Wepol (vlevo).
 
                              Sobota 05.06.                                                  Final BIG TOUR neděle 06.06.                            ostatní soutěže neděle 06.06.
   
 
Parkury Janov/Primátorka 29.05.
Přesunuté závody ze zmáčeného Janova do Litomyšle (Primátorská hráz) se konaly na písčitém kolbišti. Trochu hůře na tom bylo opracoviště, které po mnohých deštích místy vypadalo jako oraniště. Hlavní soutěž stupně L vyhrál Ondra Šrámek s Andy H Strojmotiv.
 
Parkury Vestec 22.05.
    V hlavní soutěži S** si na těžkém kurzu nejlépe vedla Markéta Váňová a Vist. Druhá s taktéž velice pěkným výkonem a nulou na kontě skončila Nikola Bělíková a Safír 14. Třetí už s 12 tr. body (8 za překážky, 4 za čas) dokončil Pavel Niščák a Evžen. O čtvrté místo se podělili Jiří Tměj a Labe James CAC Leasing a Denisa Tošovská s Ankarou 2. Oba rozeskakování vzdali.
    V soutěžích Z a ZL kraloval Petr Tvarůžek. V soutěži L* nasadil vysokou laťku Jirka Tměj a Labe James, kterou nikdo nedokázal překonat. Mohl se tedy radovat z vítězství.
 
Trénink na Suché 19.05.
 
 
09.05. Hobby Kozojedy foto zde
Jelikož se jednalo o můj výjezd s koněm, fotek pomálu. Ale lepší než nic :)
 
Parkury Lanškroun - Hliněný Pohár 08.05.
Hliněný pohár, soutěž stupně L* měla na startovní listině 20 jmen jezdců a koní. První místo získala čistým přejetím parkuru v nejrychlejším čase Ria Slušná a Adiží 2. Druhé místo s chybou v rozeskakování spadlo do klína MVDr. Zuzaně Plundrové se Sterolem, třetí poté skončil slovenský zástupce Mário Jackovič a Grandus.
 
Dostihy Radslavice 24.04.
Dostihové odpoledne v moravských Radslavicích přineslo spoustu pěkných okamžiků pro majitele koní dokončivších na dotovaných umístěních. Radost z vítězství hlavního dostihu, steeplechase města Přerov, si vezli domů Josef Váňa jako jezdec a Josef Váňa jako trenér, kteří se nejednou radovali z vítězství(v předchozím dostihu vyhrála jejich svěřenkyně KÖning Platina). Hlavní dostih vyhrál po boji o 1/2 Kobuz.
 
Všestrannost PCE 17/18.04.
Vítězství CIC* putovalo do Polska k Martě Gierlicz-Dziak s koněm Vacat. Druhý v této soutěži byl Miloslav Příhoda (na pravé fotce). Prvenství ve Zlaté podkově vybojoval Martin Maivald se statným šimlem Harwym (na fotce vlevo), který, se přiznám, mne naprosto uchvátil :)
                                        Sobota-parkur, drezura                                                      Neděle, cross
    
 
Autosalon Lipsko 15.04.
Trochu z jiného soudku
 
 
11.04. Všestrannost PCE - cross
První všestrannosti v Pardubicích stihly tentokrát nepršavé počasí, které nejvíce svědčilo Veronice Příhodové s Imposant Rulesem.
 
 
VT Suchá 10.04.
Propršený veřejňák ...
 
ZZVJ Suchá u Litomyšle 27.03.
Pár halových mazanic
 
 
Poslední focení PRE 1087 Halcona XXVI ve stávajícím působišti 26.03.
Pár fotek na rozloučenou...
 
 
Western ZZVJ Brozany 21.03.
 
 
Koníci 28.02.
Blátivý výběh, koníci přebarvení do šediva. Tím by se dal charakterizovat letošní konec února.
 
 
Venku na sněhu 23.02.
Se psem, marnými pokusy vyfotit potok a doma pak nějaký hlodavec :)
 
A1/1 Masr - lonž + volnost, PRE plemenný hřebec Halcon ve výběhu 30.01.
To jsem zas jednou vzala ke koním foťák .... ;)
 
Zimní město 12.01.
Zasněžené vysokomýtské ulice a lampy, které zaujaly mou pozornost :)
 
 
Rampouchy na sto způsobů 10.01.
Co asi mráz zanechal na našem malém pozemku ...
 
Rychlovka na Suché 09.01.
Foto zde
 
 
Maturitní ples Obchodní akademie T.G.M. 08.01.2010
Trošku něco jiného než koně :)
 
 
 
 
 
Fotogalerie z roku 2009 zde.
 
 
Publikované fotografie podléhají autorskému právu a jejich kopírování, publikování a komerční využití bez souhlasu autora je trestné. V případě užití snímku je třeba dle autorského zákona č. 121/ 2000 Sb., zejména tam, kde je to obvyklé a možné, uvést autora snímku, a to ve tvaru : Foto © Michaela Javůrková, fotomichaela.wbs.cz. Neuvedení autora snímku v předepsané podobě tam, kde je to možné a obvyklé, bude chápáno jako vážné porušení dohody o použití snímku. Požadovaná pokuta za neoprávněné použití snímku je 50.000,- Kč, slovy padesáttisíc korun českých.
 

Autorský zákon č.121/ 2000 paragraf § 11

§ 11
(1) Autor má právo rozhodnout o zveřejnění svého díla.
(2) Autor má právo osobovat si autorství, včetně práva rozhodnout, zda a jakým způsobem má být jeho autorství uvedeno při zveřejnění a dalším užití jeho díla, je-li uvedení autorství při takovém užití obvyklé.
(3) Autor má právo na nedotknutelnost svého díla, zejména právo udělit svolení k jakékoli změně nebo jinému zásahu do svého díla, nestanoví-li tento zákon jinak. Je-li dílo užíváno jinou osobou, nesmí se tak dít způsobem snižujícím hodnotu díla. Autor má právo na dohled nad plněním této povinnosti jinou osobou (autorský dohled), nevyplývá-li z povahy díla nebo jeho užití jinak, anebo nelze-li po uživateli spravedlivě požadovat, aby autorovi výkon práva na autorský dohled umožnil.

 

 

TOPlist