Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

©  Michaela Javůrková

Fotogalerie v odkazech 2011
 
 
 
Aktuality (rok 2011)

 
 
 
 
Veřejný trénink Suchá u Litomyšle 12.11. + 10.12.
Fotogalerie z podzimně-zimních veřejných tréninků ve středisku rodiny Skřivanových.
      12.11.                                                                                     10.12.      
 
 
 
Military Pardubice - cross country 30.10.
Během posledního říjnového víkendu se na pardubickém závodišti odehrála Rozlučková všestrannost a na programu byly celkem čtyři soutěže. ZL navíc proběhlo ve třech kategoriích a to jako otevřená soutěž, Prostata Cup pro ženy nad 40 a muže nad 45 let a Šampionát ČR veteránů pro jezdce nad 50 let. Vyskytla se mi chyba v copyrightu, všechny fotky jsou samozřejmě z ropku 2011, díky za pochopení.
 
Dostihy Pardubice 22.10.
V sobotu 22. 10. se v Pardubicích běhaly poslední letošní dostihy. Na programu bylo 6 dostihů přes překážky a vložený dostih poníků. Vítězství posledního dostihu, Ceny Tiumena - závěrečné steeplechase cross country ČASCH (Stchcc, II, 4200 m, 100 000 Kč), putovalo do Wrbny prostřednictvím Jaroslava Myšky a Ignacia.
 
 
Parkury Hradištko - Bentley Praha Parkur Cup 16.10.
O víkendu 14. - 16. října se na kolbišti TJ Equus Kinsky konaly závody v soutěžích od dvoufázového skákání 100/110 do ST**. Součástí závodů se stalo i finále Českého šampionátu mladých koní, kde bylo vypsáno pro 4leté koně ZL, pro 5leté L* a pro 6 a 7leté S*. Nejvyšší nedělní soutěž St** ovládla Nathalie Crnková.
Hubert JK Metuje 15.10.
JK Metuje pořádá každoročně vždy týden po Velké pardubické Hubertovu jízdu. Letos to vyšlo na 15. 10. a počasí hubertovské vyjížďce skutečně přálo. Sešlo se okolo dvaceti sedlových koní, z čehož byli tři poníci, a dorazily tři vozy. Huberta klasicky doplňovali trubači, halali a hledání liščího ohonu.
 
Dostihy: 121. Velká Pardubická ČP, rámcové dostihy, veterinární prohlídka před VP 09.10.
Fotogalerie z objektivu Michaely Javůrkové zachycuje nejen průběh Velké pardubické České pojišťovny, ale také ostatní nedělní dostihy, veterinární prohlídku i doprovodný program.
Veterinární prohlídka                                                    rámcové dostihy                                                        Velká Pardubická
   
 
 
Dostihy: Domec ST. Leger Pardubice 08.10.
Na Dostihovém závodišti v Pardubicích se v sobotu konal rovinový mítink, tradiční předkrm před nedělními překážkami a Velkou pardubickou České pojišťovny. Hlavním bodem sychravého a deštivého odpoledne byla Velká cena DOMEC s Českým rozhlasem Pardubice. Rovinový dostih I. kategorie pro 3leté a starší koně na 2900 metrů o 130 000 korun v konkurenci jedenácti koní vyhrála čtyřletá hnědka Greek Wedding s žokejem Jánem Havlíkem. Klisnu, která se na dráze objevila po delší odmlce, pro stáj BORS Břeclav a.s. připravuje trenér Petr Juránek. Greek Wedding zvítězila jistě o jednu a čtvrt délky před tříletou ryzkou Pikardií (ž. Hind). O další pět délek zpět se na třetím místě umístil čtyřletý hnědý valach Taro (ž. Rája). text jezdectvi.cz

 
Parkury Kolesa u Kladrub 02.10.
V první soutěži říjnových koleských závodů se nejvíce dařilo Ireně Malé a Pet. Druhá soutěž, ZL, patřila Anetě Dohnalové na ponym Vasil. Nejvyšší klasická skoková soutěž, L*, měla šest účastníků, z čehož první dvě místa obsadil Miroslav Tomáš s koňmi Daryl a Forrest Gump. Terénní parkur zajela nejlépe Petra Dohnalová na Vichbury. Hlavní událost dne, Vasury derby stupně L*, ovládl Lubomír Vrtek s Davosem.
 
Parkury Suchá u Litomyšle 01.10.
V krásném areálu stáje Hřebčín Suchá se v sobotu 1. října konaly Podzimní jezdecké závody zakončené dvouhvězdovým S. SO do 100cm vyhrála domácí Vanda Tmějová s Danikou. Vítězství v druhé soutěži, parkuru stupně Z putovalo do Lanškrouna k Renatě Markové s Barbarou. Třetí vítězství dne zůstalo opět doma, v ZL totiž zvítězil Rudolf Doležal a Keira H. V L** byl velice úspěšný Robert Pokorný. Vyskákal si totiž 1., 3. a 5. místo. Do S** nastoupilo 16 dvojic. Současný lídr východočeské oblasti v kategorii seniorů Rudolf Doležal tuto soutěž vyhrál se stejným koněm jako na OM, Apollem 4.
 
Drezurní VT Suchá u Litomyšle 24.09.
V sobotu 24. 9. se v areálu stáje Manon v Suché u Litomyšle měly konat drezurní jezdecké závody. Nakonec se pořadatel rozhodl pro změnu ve veřejný trénink z důvodu malého počtu přihlášených koní. V první soutěži Z1 zvítězila Vlasta Novohradská s Ginou. Druhá úloha, DU, nejvíce sedla dvojici Veronika Příhodová - Merlin. Úlohu DJ okusily tři dvojice a dvě dámy. Úspěšnější byla Aneta Langerová a Gupi Rupi. Poslední dvě drezury L5 + S0 měly jen jednu účastnici, Lucii Kurkovou s Carinem 3. Ta komentátorovi Janu Bubnovi posloužila jako figurantka pro ukázku složitějších drezurních cviků. Pokud máte zájem o více fotek, kontaktujte mne. Na netu je pouze pár vybraných.
 
Parkury Vestec 17.09.
V sobotu 17.09. se konaly Podzimní jezdecké závody ve Vestci u Chrudimi. Sjelo se poměrně málo početné pole koní, a tak program ubíhal poměrně rychle. Na propozicích byly 4 soutěže, první, SO do 100cm, vyhrál Petr Janeček s klisnou Sahara 7. Druhá soutěž, klasické Z, měla vítězku Elišku Jandovou s Riki 1. V soutěži ZL se nejlépe vedlo Kateřině Štěpánkové s Vanesou 7. Nejvyšší soutěž dne, L** vyhrál po rozeskakování s Eliškou Jandovou Petr Tvarůžek se šimlou Adrianou 7.
 
Zájezd Pobaltí + Skandinávie 02.-11.09.
Deset dní jsem obětovala, abych mohla navštívit mé milované severské země. Bohužel jsem je znala jen z obrázků, ale sen se stal skutečností a již se mohu chlubit návštěvou těchto destinací. Veškeré foto materiály na web určitě dávat nebudu, ponechám si je pro domácí kochání :).. a také tím zabráním pokusům o kradení. Pojďte si mé fotky prohlédnout alespoň ve zkrácené galerii:
 
Grand Prix Hradce Králové 26.08.-28.08.
     V pátek 26.08. se rozběhl třídenní skokový program na závodišti v Malšovivích v Hradci Králové. V pátek byly na programu SO do 110, SO do 120 a SO do 130cm. V první soutěži dominovala Sára Kalivodová s Doris Svržno. V druhé i třetí soutěži zvítězil Rudolf Doležal s Tavetou Latino.
      Druhý den v Hradci Králové se odehrával při bohatém doprovodném programu od devíti hodin ráno. První soutěž, dvoufázové skákání 100/110cm, zvítězila Sára Kalivodová s Doris Svržno. Obhájila tak páteční vítězství v SO do 110cm. Druhá soutěž, taktéž dvoufázová, se stala kořistí Jakuba Petruse s Happy Boyem, který proplul jako nejúspěšnější mezi 40 dvojicemi soupeřů. V L** zvítězila po rozeskakování Gabriela Staňová s Porthosem Š, absolvovala základ i rozeskakování čistě a v nejlepším čase. Čistí, ale pomalejší byli Zoltán Toth (2.místo)a Rudolf Doležal (3.místo). Nejvyšší soutěž dne, SO do 140cm, se jela již za mírného mrholení. Do Malšovic si pro vítězství v této soutěži přijela Nathalie Crnková a Congo King. Přesvědčivým rychlým výkonem odsunula zbytek startovního pole níž ve výsledkové listině. Druhý dokončil Lukáš Sojka s Dumolem, třetí Zoltán Toth a Esej.
     V neděli 28.08. došla do svého finiše třídenní pasáž parkurových závodů v Hradci Králové. Zahajovací soutěž 110/120cm ovládla MVDr.Zuzana Plundrová se Sterolem. Druhá soutěž, L** měla vítěze Jakuba Petruse s Happy Boyem, Jakub se stal zároveň vítězem dvoukolové Ceny primátora. Umístil se v obou soutěžích i s druhým koněm, Fernetem. Vítězem dvoukolové Ceny královehradeckého kraje se stal Jan Skřivan s Veni Vidi Vici. S** po rozeskakování tří dvojic dokončil nejrychleji a s nulou na kontě Radek Housa Cruser. Dvoukolová VI.GP HK měla na startce 23 dvojic. Jela se jako ST, zkrácená 150. Po prvním kole bylo 7 čistých výkonů.V kole druhém udržela konečnou nulu na kontě pouze Nathalie Crnková s Congo King Gainem a stala se tak vítězkou. Druhý dokončil Zoltán Toth s Esejí (0+4), třetí polský reprezentant Lukáš Sojka s Dumolem (0+4).
 Pátek...                                                                            ...sobota...                                                                       ...neděle   
    
 
Stáje: 22.08. Pěšice, 23.08. Poděbrady
Tyto dva prázdninové dny jsem zasvětila focení ve stájích - ať už ve volnosti nebo pod sedlem. Pojďte se podívat do prostředí mé domovské stáje v Pěšicích u Vysokého Mýta, kde se představil Charismo San na lonži, Fleret pod sedlem a můj Masr ve volnosti. Pokud máte rádi (nejen) fríské koně, můžete zabloudit i do alba z Poděbrad. Narazíte i na exoticky vzhlížejícího ryzáka, skoky ve volnosti, velkého borce Luďka nebo na psíky ve vodě. Příjemnou podívanou.
    Pěšice 22.08.                                                                       Poděbrady 23.08.
  
 
Parkury Ptýrov - Skokový pohár Velká cena Ptýrova 21.08.
V neděle 21. srpna se ptýrovské kolbiště otevřelo pro historicky první VC Ptýrova. Během dne odstartovaly celkem tři soutěže – L**, S** a v samotném závěru dne Velká cena Ptýrova 2011 na úrovni T**. V L** zvítězil Ludvík Jandourek a Castelon, v S** Lucie Poláková a Quenta 1 za níž se umístili Zoltán Toth s Esejí a Jiří Papoušek s Chasintou Interkonix. V odpoledních hodinách odstartovala diváky očekávána Velká cena Ptýrova 2011, kde jako jediný  s čistým kontem zvítězil Jiří Skřivan s Kallistou. Druhý se umístil Josef Kincl a Cascar a bronzovou příčku obsadil Aleš Opatrný s Ahornem-T.
 
Dostihy Pardubice - III. kvalifikace na Velkou pardubickou 20.08.
Pozici favorita potvrdil o krk desetiletý Tiumen, vítěz posledních dvou ročníků Velké. V sedle Tiumena byla legenda Velké pardubické žokej Josef Váňa. Z jedenácti startujících došlo bez problémů do cíle devět koní. V druhém nejvýznamnějším dostihu odpoledne se prosadil Belmont. V jezdeckém sedle se nejvíce dařilo Pavlu Kašnému a Marcelu Novákovi, kteří vyhráli dva dostihy. text paddock-revue.cz
 
 
Military PCE: MČR družstva 06.-07.08.
    Na Dostihovém závodišti v Pardubicích byly v sobotu 6. srpna zahájeny národní závody ve všestrannosti, jejichž součástí je premiérové mistrovství České republiky družstev. Program prvního soutěžního dne tvořily drezura a parkur. Boj o mistrovské medaile je zatím v režii zástupců Východočeské oblasti. Tvoří polovinu startovního pole a po sobotě jsou na prvních třech místech. V čele je favorizovaná Východočeská oblast 1 v sestavě Veronika Příhodová – Imposant Rules, Lucie Příhodová – Exotika, Gabriela Slavíková – Ulma 1 a Nikola Drdlová – Cirda. Druhá je východočeská „dvojka“ a třetí je „trojka“.
    Krosem na dostihové dráze na pardubickém závodišti vyvrcholily dvoudenní závody ve všestrannosti, v nichž se představilo celkem 137 dvojic z Česka, Slovenska a Rakouska. Součástí programu bylo premiérové mistrovství České republiky družstev. Titul vybojoval první tým Východočeské oblasti ve složení Lucie Příhodová – Exotika, Nikola Drdlová – Cirda, Gabriela Slavíková – Ulma 1 a Veronika Příhodová – Imposant Rules. text pardubice-racecourse.cz
                                drezura, parkur                                                                                  cross                                     
   
 
Kvalifikace na OH + MČR ve všestrannosti / Qualification for the Olympic games Pardubice 30.-31.07.
    Počasí o tomto víkendu nepřálo ani pardubickým mezinárodním závodům ve všestrannosti. I proto se technický delegát rozhodl posunout start nejvyšší soutěže, CIC*** hned na dopolední program, aby byl terén co možná nejideálnější pro kvalifikaci na OH. Jediný český zástupce v této soutěži, Petr Veselovský s Monarchou, je po crossech na osmém místě.
    V neděli 31. července vyvrcholily mezinárodní závody ve všestrannosti v Pardubicích a s nimi i MČR seniorů a kvalifikace na OH. V CIC *** zvítězila favoritka z Thajska, Nina Ligon s koněm Jazz King. V CIC** byl nejúspěšnější němec Bodo Battenberg a Cadgold. Soutěž se jela zároveň jako MČR a pro titul mistra republiky si dojel Miloslav Příhoda a Norides. Miloslav oslavoval hned dvakrát, když v soutěži CIC* vyhrál s La Grander. Vrcholem programu byla olympijská kvalifikace CCI***, ve které dominoval zástupce Portugalska Manuel Grave s koněm Samaritano. Petr Veselovský v této soutěži dokončil na osmém místě.
           Endurance tests                                                               Show Jumping + decoration
   
 
Drezury Kolesa 24.07.
Program v Kolesách pokračoval 24. července v neděli soutěžemi v drezuře. První, drezura Z1, byla soutěží hobby, v níž zvítězila Eva Konstantinová a Ventura. Druhá se jela drezura P4, zároveň OM-VčO pro pony S, A do 135 cm, děti 8-12 let. Zde se nejvíce vedlo Lucii Šrámkové s Montym 14. Další OM bylo pro pony B do 148 cm, děti 8-12 let a děti 13 - 16 let, drezura P5. Tuto soutěž ovládla Eliška Orctová a Blueberry Valmart. Další soutěží, již pro koně bez omezení, byla úloha FEI – DD/2009. Tuto úlohu nejlépe zajela Šárka Charvátová a Comer – K. Poslední drezurní soutěží byla úloha FEI – DJ/2009, kde se nejvíce dařilo Veronice Příhodové s Imposant Rulesem (64,881%). Následovala ji Šárka Charvátová a Comer - K(64,762%), jako třetí dokončila Hana Vojáčková a Don Air (62,976%).
 
Parkury Janov + Janovské derby 23.07.
I přes nepříznivé předpovědi meteorologů a stojatou vodu na kolbišti se v Janově u Litomyšle uskutečnily dnes parkurové závody zakončené tradičním Janovským derby. V SO do 90cm vyhrála Klára Střasáková s Dermotem 1, v Z se nejvíce dařilo Pavlu Koláčkovi s S-Classic. Třetí soutěž ZL** měla zajímavý průběh, když se do prvního rozeskakování probojovalo 11 dvojic z celkových 44 účastníků. Do druhého rozeskakování dále postoupilo 7 dvojic. Nejlepší z nich byl Jakub Petrus a Happy Boy, který dokázal přejít všechna tři kola soutěže s čistým kontem a ve vynikajícím čase. Do Janovského derby se přihlásilo 11 účastníků, z nichž 5 došlo, a pouze jediná Jana Pecháčková a Eskamotér dokončila s čistým kontem.
MČR Ptýrov 16.-17.07.
Dlouho očekávaná událost skokového světa. Mistrovství České republiky v parkurovém skákání si jistě nenechal ujít žádný fanda tohoto sportu. Já jsem byla na místě a připravila Vám pestrou fotogalerii. Myslím si, že všichni víte, jak to dopadlo, tudíž rychlé shrnutí: Družstva: Západočeši. Mladí jezdci: Bára Tomanová, Ženy: Nikola Bieliková, Senioři: Zuzana Zelinková.
 Sobota                                                                                         Neděle 
   
Parkury Kolín 10.07.
Víkendové závody na kolbišti stáje Václav Kolín, Amazonka 2011, vyvrcholily v neděli 10. července poslední stejnojmennou soutěží stupně S*. Ceny do této soutěže poskytlo Sedlářství Libich, kdy pro vítězku připravili kompletní skokové sedlo. Vítězkou a tedy právoplatnou Amazonkou 2011 se stala Darina Pálková s Oregonem 4. V samém začátku dne byla vypsána soutěž Amazonečka 2011 pouze pro dívky do 18 let. Zde se nejvíce dařilo Sáře Kalivodové s Doris Svržno.
Parkury Chlum u Hradce Králové 09.07.
Janákův východočeský sbor selských jízd pořádá každoročně ve sportovním areálu Chlum, pod rozhlednou, jezdecké závody. Roku 1866 se zde válčilo, což připomíná nedaleký pomník, dnes se však soutěžilo o zajímavé věcné ceny. O kýtu a poukaz do jezdeckých potřeb se v L* utkaly celkem čtyři dvojice. Dvě přešly za chybu. Nejlepší výkon předvedl v rozeskakování Jiří Brzobohatý s plnokrevným Sapsharpem a tak si vezl domů kus prasete. Dopolední program patřil hobby soutěžím, kde zabodovala v 70/80 Miroslava Hlaváčková a v 90/100 Jana Dušková, která s klisnou Sulejkou zvítězila i v soutěži 100/110cm. Do ZL nastoupilo 12 dvojic a nejlepší byla Petra Pavlíčková a Grace/Ceta.
 
Parkury Hradištko u Sadské - ČŠMK 06.07.
Středa 6. července patřila především kvalifikačnímu kolu Českého šampionátu mladých koní 4 až 7-letých klisen, hřebců a valachů. Dopoledne se tak jely soutěže Z, ZL a L pro mladé koně a odpoledne otevřené soutěže jako např. dvoufázové skákání 100/110 cm či postupná obtížnost do 120 cm.
Military Kolesa 05.07.
V úterý 5. července bylo v Kolesách opět rušno. Konaly se tu totiž závody všestrannosti a to hobby soutěž, Z a ZK.  V hobby soutěži ZK dokončil s čistým parkurem i terénní zkouškou, tedy nejlépe Karel Diringer s Osvaldem. Soutěž stupně Z ovládla Nela Raušová s Lancelotem 24 a soutěž ZK Ivana Konečná a Hajdy.
 
Military Kolesa - Kvalifikace na Zlatou podkovu 02.-.03.07.
   První prázdninový víkend se v areálu stáje Vasury v Kolesách u Kladrub konají závody všestrannosti završené kvalifikací na Zlatou podkovu - 46. ročník. Na programu je celkem pět soutěží (Z - CIC*/CCN*). Jako první se jela Bronzová podkova, kde se v sobotu nejvíce dařilo Veronice Plucarové s Norbelem. Druhá soutěž, pony, skončila po prvním dni v čele s Eliškou Octovou s Burberry Valmart. Třetí soutěž nadějí se zároveň jela jako KMK nadějí. Zde po drezuře a parkuru obsadila první místo Gabriela Slavíková a Baxo. Výsledek po prvním dnu v Kvalifikaci na Zlatou podkovu hovoří jasně pro Radku Dvořákovou a Oster.
   Druhý military den v Kolesách byl ve znamení crossů. Obci nedaleko Kladrub od rána sužoval silný déšť s vichrem a tak značně komplikoval jízdu jezdcům i koním. Terén byl podmáčený. Veronika Plucarová udržela vedení a i po crosu zvítězila v Bronzové podkově. Stejně tomu bylo tak v soutěži pony. Vedoucí po prvním dnu Eliška Orctová a Burberry Valmart potvrdila formu i v terénní zkoušce a zvítězila. Soutěž nadějí měla obdobný průběh – také zde zvítězila první umístěná jezdkyně po drezuře a parkuru Gabriela Slavíková a Baxo. Stejná jezdkyně udržela vedení i ve Stříbrné podkově s klisnou Vanessa Mae. Nakonec se nekonalo žádné překvapení. Jako ve všech soutěžích zvítězila jezdkyně vedoucí po prvním dni, tedy Radka Dvořáková, avšak se svým druhým koněm Damonem.
drezura + parkur                                                                     cross            
 
 
Parkury Hradištko John Deere Cup 26.06.
Neděle 26. června se stala závěrečným dnem John Deere Parkur Cupu v Hradišťku. Na programu byly stejně tak jako v sobotu dvě dvoukolové soutěže. Tentokrát se však závodilo v soutěžích L** a S**, kde zvítězila Kateřina Veselovská a Quatro 1, ale vrcholem třídenních závodů byla až dvoukolová „velká runda“ ve skocích S** a ST**. Zde se nejvíce dařilo dvojici Nathalie Crnková a Zidoctro/King of Dream. Díky čistému kontu po absolvování obou kol včetně rozeskakování navíc v nejlepším čase se lehce ujala vedení.
 
Parkury Janov - pouze postupka do 120 + S* 25.06.
V S* se nejvíce dařilo Stanislavě Kopecké s ryzkou Helia 1, která v rozeskakování porazila oba koně Rudolfa Doležala.
 
Parkury Brozany - OM D + J 18.06.
Areál pod Kunětickou horou o tomto víkendu také hostil jedno z oblastních mistrovství - dětí a juniorů. První neoficiální soutěž ovládla Eliška Jandová. Druhou soutěž stupně Z - OM dětí (+ otevřená) vyhrála Anna Siatková a Kip 1 a stala se tak mistryní oblasti. Třetí soutěž ZL byla na prvních pěti místech čistě dámskou záležitostí. Vítězství si odvezla Iveta Faltusová a Furlana. Oblastní mistrovství juniorů, tedy soutěž L byla také otevřená. Mistrem se stal hned první soutěžící Jakub Petrus a Happy Boy. Na start nejvyšší soutěže stupně S se postavilo 7 dvojic. Nejúspěšnější byla Karolína Mandysová a Veles.
 
 
Velká cena Litomyšle 10.06.-12.06.
    Dne 10. června odstartovalo již 5. kolo Skokového poháru ČP a to VC Litomyšle. Úvod celého dění se točil kolem Equiservis Amater Tour, protože v první i druhé soutěži mohli amatéři sbírat body do sobotního finále. Jako první byla na řadě Cena společnosti Tennerife Stable - dvoufázové skákání 100/110, ve kterém zvítězila Stanislava Kopecká s Heliou 1. Stejná pravidla měla také druhá soutěž na výšce 110/120, kde se nejvíce dařilo Lucii Přikrylové s Una Shapirou. V závěrečné soutěži S**- Cena společnosti Termomont zvítězil Jan Zwinger s Limitem 5.
    Sobotní dopoledne v Litomyšli zahájilo L**, ve kterém byla nejúspěšnější Kateřina Měrková s Vitarou. Po polední přestávce následovalo S** ve kterém zvítězila zástupkyně stáje Fresta Brno Gabriela Staňová a Santa Cruz 32. Hlavním bodem sobotního programu byla soutěž ST**, kam nastoupilo 50 dvojic. Formu z Karpatie potvrdil Sergej Motygin. Po rozeskakování se na prvním místě umístil s klisnou Zoe de Liebri, druhé obsadil s Coraggiem 1. Třetí dokončil Marek Hentšel a Sandino. Equiservis Amater tour vyhrál domácí Petr Košín.
    V neděli 12. června vyvrcholilo V. kolo Skokového poháru ČP Velkou cenou Litomyšle. Absolutním vítězem se stal Jiří Hruška s Aristem Z, druhé místo obsadil s Radkem a na třetí příčku se probojovala Nikola Bieliková s Caleri-II. V první nedělní soutěži L** se nejvíce dařilo Kateřině Veselovské s Ramonou 1 a v S** Janu Zwingerovi s Al Cambero.
                                                                    Pátek                                                                                                 Sobota                                                                    
           
     Neděle - ostatní                                                                                 Velká cena ST**    
            
 
 
 
Bulteriér Máša 03.06. a černé kotě Čertík 06.06.
Mezi koňskými galeriemi se sem tam objeví i nějaké to jiní zpestření. A to právě přišlo! :) Na začátku června jsem byla nafotit fenu bulteriéra Mášu a asi dvouměsíční neposedné černé kotě.
     Bulteriér                                                                               Kotě            
  
 
 
Parkury Ptýrov - Skokový pohár 29.05.
Již druhé vítězství ve Skokovém poháru České pojišťovny si připsal Jiří Luža. Ve Velké ceně Kolína, která proběhla v neděli 29. května na kolbišti v Ptýrově na Mladoboleslavsku, nenašel přemožitele s Sherlockem Holmesem-S a navíc s Ronaldem-S obsadil pěknou čtvrtou příčku. (www.ceskyskokovypohar.cz)
 
Dostihy Pardubice - Ruský den 28.05. 
Hlavním bodem Ruského dne byl 8. ročník Ceny správy a údržby silnic Pardubického kraje, která byla generálkou na červencový Zlatý pohár. Klasickou steeplechase na 3900 metrů o 120 tisíc korun vyhrál favorizovaný pětiletý ryzák Rabbit Well, jenž ani při druhém letošním pardubickém startu nepoznal přemožitele. V jeho sedle byl Libor Šimůnek, který tím nejlepším způsobem oslavil své sobotní 35. narozeniny.(pardubice-racecourse.cz)
 
Dostihy Pardubice - 1. kvalifikace 21.05.
Steeplechase cross country na 5800 metrů suverénně ovládl devítiletý tmavě hnědý valach Baggio s žokejem Jaroslavem Myškou. Svěřenec trenéra Čestmíra Olehly, který hájí barvy stáje Wrbna Racing, vyhrál zadrženě o jedenáct délek. Druhý skončil Valldemoso s žokejem Dušanem Andrésem. O dalších deset délek zpět se jako třetí umístil Aspirant s žokejem Dušanem Kouskem. (pardubice-racecourse.cz)
 
Jarní cena v parkuru Suchá 14.05.
Dne 14. května se v krásném areálu v Suché u Litomyšle konaly jarní jezdecké závody od ZM až po S. Za den se uskutečnilo neuvěřitelné množství 248 startů. První soutěží byla postupka do 100 cm, kterou vyhrála Škodová Šárka a Sea Fire.  Druhou soutěží byl parkur stupně Z s rozeskakováním(83 startů), v něm zvítězila Proudová Nikola se Sakurou. Třetí soutěž stupně ZL (64 koní) vyhrál Jiří Tměj a Ankara 2. Čtvrtá soutěž (L** – 43 startů) se stala kořistí Jiřího Skřivana s Andromedou, druhá skončila Veselovská, třetí Doležal. Vrcholem dne byla soutěž stupně S, kam nastoupilo 22 koní, start prvního v 18:15.  Do rozeskakování se dostali čtyři, dvakrát Skřivan, Petrus a Kuba. Jako poslední nastupoval Jiří Skřivan s Kallisto a s ní posléze zvítězil. Čtvrtý byl ještě s Afroditou, druhý skončil čistým kontem Jakub Petrus a Timur, třetí Petr Kuba s Zancara.
 
Skokový pohár ČP Brno 08.05.
Strhující průběh měla nedělní Velká cena Brna, kterou vyvrcholily druhé kvalifikační závody Skokového poháru České pojišťovny. Do soutěže stupně T**, tedy s výškou překážek 150 centimetrů, nastoupilo celkem 23 dvojic, přičemž do finálové části postupovalo 10 nejlepších. Celkově bezchybný výkon předvedli pouze dva jezdci – Zdeněk Žíla a Ludvík Jandourek. Druhý z nich měl zhruba o vteřinu a půl kratší čas, což mu přineslo vítězství. (http://www.ceskyskokovypohar.cz/)
 
 
Hliněný pohár Lanškroun 07.05.
V sobotu 7. května se uskutečnily v Lanškrouně pod taktovkou SZeŠ Lanškroun jezdecké závody „O hliněný pohár.“ Na této již tradiční akci se sešel velký počet startujících dvojic oproti předešlým ročníkům. Během jednoho dne se zvládlo 163 startů. Na kolbišti se představili také jezdci všestrannosti, jako například Lubomír Vrtek, Gabriela Slavíková či sestry Příhodovy. První soutěž byla postupná obtížnost do 90cm, poté následovalo dvoufázová skákání 100/110 cm, ve kterém zvítězil Robert Pokorný s Pippa Fun. V ZL byla nejúspěšnější Gabriela Slavíková a Vanessa Mae. V Hliněném poháru na stupni L došlo i k rozeskakování ve stylu „dámské jízdy.“ Ria Slušná s Adiží však nenechala svou soupeřku Stanislavu Kopeckou zvítězit. Třetí příčku obsadil s jedním trestným bodem ze základního kola Jakub Petrus a Timur.
 
Veřejný trénink Lanškroun 30.04.
Do Lanškoruna jsem se vypravila převážně s jezdeckými potřebami, tudíž fotek není mnoho, ale myslím si, že to tolik nevadí, jelikož samotný skokový trénink končil něco před třetí hodinou odpolední. V soutěži 100/110 cm byly čtyři dvojice, z čehož třikrát domácí Renata Marková, která si vyskákala vítězství :)
 
Velikonoční dostihy Kolesa 25.04.
Šestiletý hnědák Miraino pogratuloval svému majiteli Václavu Surovi k dnešním 65. narozeninám a výročí svatby vítězstvím v hlavním dostihu odpoledne, Ceně Josefa Váni na 4000 metrů. Miraina připravuje dcera majitele Pavlína, která připravila koně pro žokeje Jiřího Kouska, který si s dostihem poradil způsobem start - cíl, nejvážnější soupeřkou mu byla v první části dostihu Teresina. V závěrečných metrech se ještě snažila zaútočit Speranza nebo Granitol, ale marně. Jiří Kousek se po doběhu jen usmíval. (web paddock-revue.cz)
 
Aptoflex Canamiphram Team 21.04.
Na pozvání jsem se vypravila do Vilémova do stáje manželů Veselovských, abych nafotila propagační materiály a zdokumentovala jeden tréninkový den. Vy si můžete pár vybraných fotek prohlédnout:
 
 
Parkury Hradec Králové 17.04.
V soutěži stupně Z se nejvíce dařilo Marku Fassatimu, který ukořistil obě přední místa. ZL vyhrála Petra Poláčková. V L se nejvíce dařilo Ludvíku Jandourkovi s ryzákem Kassienem. Nejúspěšnější den měl Pavel Vachutka, který byl nejprve druhý v L, v soutěži S mu pak patřilo první, třetí a páté místo. Druhý byl opět Ludvík Jandourek a Kassien, čtvrtá skončila s velice pěkným parkurem Martina Šoupalová s My Fair Lady.
 
Military Pardubice 16.04.  pouze drezura + parkur
Druhý víkend po sobě na Dostihovém závodišti v Pardubicích patřil nejnáročnější jezdecké disciplíně. Tentokrát se v areálu u Taxisova příkopu naplno rozběhl kvalifikační seriál pro 46. ročník věhlasné Zlaté podkovy ve všestrannosti. Součástí úvodní kvalifikace bylo rovněž mistrovství východočeské oblasti.Hlavní soutěží kvalifikačního klání byla Zlatá podkova, jež se konala zároveň jako Memoriál MVDr. Vladimíra Matouška. V konkurenci 19 startujících byla nejúspěšnější Radka Dvořáková s Damonem 2 z JK Cavalier Rynárec. (web pardubice-racecourse.cz)
 
 
Military Pardubice 09.-10.04.
Před rokem vyhrála Veronika Příhodová s koněm Imposant Rules hlavní soutěž při Ceně hejtmana Pardubického kraje ve všestrannosti. Letos svou mladší sestru na Dostihovém závodišti v Pardubicích napodobil Miloslav Příhoda. S Casperem 4 triumfoval ve stupni ZL.(web pardubice-racecourse.cz)
Sobota                                                                                          Neděle
  
 
 
 
 
Fotogalerie koní z Pěšic - výběh 03.04.
 
 
Suchá u Litomyšle 02.04. - ZZVJ + výběh + jízdárna
V sobotu 2. 4. se v jezdeckém areálu rodiny Skřivanových v Suché u Litomyšle uskutečnila zkouška základního výcviku jezdce. Celkem se o získání licence pokoušelo 21 jezdců, z tohoto počtu uspělo 18. Velkou převahu měli svěřenci Miroslavy Skřivanové z JK Hřebčín Suchá. Jelikož jsem na místo dorazila s předstihem a odjížděla trochu déle, přináším samostatnou fotogalerii ze ZZVJ a fotogalerii z výběhu a práce jezdců na jízdárně:
           ZZVJ                                                           Jízdárna+výběh
  
 
Lamborghini Praha Parkur Cup Hradištko u Sadské indoor 27.03. 
Poslední závody ze série Elite tour 2010/2011. Na programu, jak už bývá zvykem, byly čtyři soutěže završené hlavní cenou - soutěží ST**. Limit závodů 200 startů se podařilo úspěšně dodržet a diváci měli možnost zhlédnout 198 jezdeckých dvojic. Absolutním vítězem se stal opět zástupce plzeňské stáje Scheider – Jiří Lůža na koni LAND REBEL – S.
 
Výstava Lysá nad Labem 26.03.
Jako každý se rok se v Lysé nad Labem konala výstava Jaro s koňmi - Zemědelec 2011. Já Vám přináším ukázkovou fotogalerii z předvadiště. Pokud budete chtít fotek více, napište.
 
Druhý předváděcí den ERC Mnětice (Pardubice) 06.03.
Neodolala jsem a znovu se letos vypravila do Mnětic. Čekala na mne opravdu skvělá podívaná v hravém podání plemenných hřebců:
 
 
Hrátky s tygrem 04.03.
Za asistence jsem nafotila vskutku povedené fotky našeho domácího tygra - výsledky můžete posoudit už sami:
 
Soustředění s Jirkou Skřivanem - Suchá 20.02.
Cílená zimní příprava na sezonu 2011 vedená Jiřím Skřivanem stále pokračuje. Já Vám přináším již druhou sérii fotografií z tohoto soustředění.
 
 
Předváděcí den ERC Mnětice (Pardubice) 19.02.
Nabídka hřebců pro letošní připouštěcí sezonu je vskutku pestrá. Pojďte se nyní ponořit do krásných fotografií zachycených v hale v Mněticích, kde se hřebci velmi rádi předvádí :)
 
 
Soustředění s Ludvíkem Jandourkem Slatiňany 06.02.
Zamilovala jsem si to tam.... A víte proč? Protože v té hale je světlo! :) Nafocený mám jen lot od 13:00.
 
Akademie Gymnázia Vysoké Mýto 03.02.
Jaké scénky si letos studenti Gymnázia letos nachystali? Náhledy na ně si můžete prohlédnout....
 
 
Soustředění s Jirkou Skřivanem - Suchá 30.01
Jiří Skřivan letos pořádá řadu soustřední s názvem Cílená zimní příprava pro sezonu 2011. Já neváhala a jela si jedno takové soustředění prohlédnout a zdokumentovat.
 
Návštěva v JPS Borovinka 29.01.
Pěkné počasí jsem využila k tomu, abych opět vyrazila do některé z bližších stáji. Na konci ledna přišla na řadu malebná vesnice Leština, kde jsem fotila dva koníky a pomocníka - německou ovčáckou fenu Gerdu.
 
Focení Peggy 18.01.
Dlouhou vánoční pauzu jsem prolomila až 18.01., kdy jsem vzala ven svou věrnou čtyřnohou modelku.
 
 
 
 
 
 
 
Publikované fotografie podléhají autorskému právu a jejich kopírování, publikování a komerční využití bez souhlasu autora je trestné. V případě užití snímku je třeba dle autorského zákona č. 121/ 2000 Sb., zejména tam, kde je to obvyklé a možné, uvést autora snímku, a to ve tvaru : Foto © Michaela Javůrková, fotomichaela.wbs.cz. Neuvedení autora snímku v předepsané podobě tam, kde je to možné a obvyklé, bude chápáno jako vážné porušení dohody o použití snímku. Požadovaná pokuta za neoprávněné použití snímku je 50.000,- Kč, slovy padesáttisíc korun českých.
 

Autorský zákon č.121/ 2000 paragraf § 11

§ 11
(1) Autor má právo rozhodnout o zveřejnění svého díla.
(2) Autor má právo osobovat si autorství, včetně práva rozhodnout, zda a jakým způsobem má být jeho autorství uvedeno při zveřejnění a dalším užití jeho díla, je-li uvedení autorství při takovém užití obvyklé.
(3) Autor má právo na nedotknutelnost svého díla, zejména právo udělit svolení k jakékoli změně nebo jinému zásahu do svého díla, nestanoví-li tento zákon jinak. Je-li dílo užíváno jinou osobou, nesmí se tak dít způsobem snižujícím hodnotu díla. Autor má právo na dohled nad plněním této povinnosti jinou osobou (autorský dohled), nevyplývá-li z povahy díla nebo jeho užití jinak, anebo nelze-li po uživateli spravedlivě požadovat, aby autorovi výkon práva na autorský dohled umožnil.
TOPlist