Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

©  Michaela Javůrková

Fotogalerie v odkazech 2012

 

Aktuality (rok 2012)

 

 
 

 

Dostihy Pardubice 27.10.
Poslední letošní dostihy v Pardubicích se konaly 27.10. za ne zcela ideálních povětrnostních podmínek. Závodiště sužovali déšť a později husté sněžení. I přes to se celý program uskutečnil a závěrečný hlavní dostih zná svého vítěze – je jím Charme Look vedený žokejem Bohuslavem Mátlem.

Foto

 

Dostihy Pardubice  - veterinární přejímka, rámcové dostihy a Velká pardubická s ČP 13.10.
Tiumenova vítězná série byla přerušena, historického čtvrtého konsekutivního vítězství ve Velké padubické nedosáhl, když z neuvěřitelného start cíl vítězství se v jejím 122. ročníku raduje realizační tým DS Pegas, jehož polokrevná (!) Orphee des Blins (ž. Faltejsek) zvítězila o zadržených šestnáct délek před Roninem (ž. Kousek), favorizovaný Tiumen (ž.Váňa st.) na místě třetím ztrácel dalších dvanáct, se stejným odstupem byl čtvrtý nejlepší z cizinců Maljimar (ž. Reveley) a tabuli s odstupem dalších dvou a půl délky uzavřel Valldemoso (ž. Andrés). Vítězný žokej Jan Faltejsek svému triumfu nemohl uvěřit: "Nemohl jsem jí vzít zpátky a tak jsem jen seděl a doufal, že to vyjde... Je to mašina..." (dostihovy-svet.cz)

Veterina                                                                   Rámcové dostihy                                                                      VP   
   

 

Dostihy Pardubice - roviny 12.10.

Tradičním předkrmem před Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou jsou rovinové dostihy, letos netradičně pořádány v pátek 12. 10. Součástí denního programu byla dražba koní, dostih poníků a jeden dostih přes proutěné překážky. Hlavním bodem odpoledne byla Velká cena města Pardubice, rovina, kategorie I na 2900 m o 130 000 Kč. Vítězem dostihu se stal Trip to Rhodos, vedený ž. Jiřím Chaloupkou. Trip to Rhodose trénuje Pavel Tůma a je v majetku Dr. Charváta.

Foto

 

Podzimní parkury na Suché 06.10.

V sobotu 6. 10. se v krásném areálu Stáje Manon Jiřího Skřivana v Suché u Litomyšle konaly Podzimní jezdecké závody do stupně S**, které se jelo zároveň jako oblastní mistrovství seniorů. Startovní listina S** čítala 24 dvojic, ale nikdo ze zúčastněných nedosáhl výsledku Jiřího Skřivana s klisnou Kallisto – zvítězili tak nejen v OM, ale i v otevřené soutěži.

Foto

 

Pěšice - Masr ve výběhu, Fleret, Charismo Son-W a Gvin pod sedlem 30.09.

Foto

Global Champions Tour Sunday - Vienna Masters 23.09.2012

It proved to be the “city of dreams” for Johannes Ehning who went flat out to the finish on Salvador in the Vienna Masters Grand Prix taking over a second ahead off the time of home rider Stefan Eder on Concordija. Johannes admitted he had not planned to ride in the competition but couldn’t resist it because of the spectacular setting in front of the historic Vienna Rathaus.

Foto

 

Dostihy Pardubice - poslední kvalifikace na VP 15.09.
V sobotu 15.09. se v Pardubicích běžel poslední kvalifikační dostih pro Velkou Pardubickou, která se poběží netradičně v sobotu 13.10. Kvalifikace obsahovala mnoho zvučných jmen, ale nejvíce sledovaný byl jistě ž.Josef Váňa s Tiumenem, kteří proběhli cílem jako třetí. Překvapením bylo vítězství zástupce stáje Wrbna Racing, sedmiletého valacha Ronino, kterého vedl ž.Jaroslav Myška. Ronina trénuje MVDr.Čestmír Olehla. Druhý v cíli byl Vallldemoso (ž.Andrés), čtvrtý Karlsbad a pátý Grilias.

Foto

 

VII. Grand Prix Hradec Králové 24.08. - 26.08.
V neděli 26.08. vyvrcholily třídenní parkurové závody GP v Hradci Králové. Soutěžilo se od dvoufázové soutěže 110/120cm až po parkur stupně ST, zkrácená 150. V S** zvítězila Gabriela Staňová a Zarina HS. Vyhlašovala se taktéž Cena královéhradeckého kraje pro jezdce do 21 let a na stupni L* pro jezdce do 18 let Cena hejtmana – obě tyto soutěže vyhrál Ondřej Málek. Vrcholem byla hradecká GP, dvoukolová soutěž na výškách 140 a 150cm. Po prvním kole byl jediným čistým Daniel Voksa, ten ale bohužel v druhém kole chyboval a vítězství připadlo nejrychlejšímu jezdci s jednou chybou – Michalu Mundilovi s Agátou 1.
 

     Pátek                                                                           Sobota                                                                        Neděle    
 
Skokový pohár ČP - Velká cena Ptýrova 19.08.
Týden po republikovém mistrovství mladších kategorií, tedy od 16. do 19. srpna se na Ptýrově konalo osmé kolo Skokového poháru České pojišťovny. Vítězem Velké ceny se stal Ludvík Jandourek v sedle Viga.
 
Vemex Prorodeo Tour Pardubice - závodiště 18.08.
V sobotu 18. 8. a vůbec celý víkend bylo na závodišti v Pardubicích veselo. Nejen, že se běhaly dostihy, ale probíhala také Velká pardubická rodinná pouť, trhy a Vemex Prorodeo Tour. Rodeové soutěže se jezdily po celý víkend. Na programu byl kromě oblíbeného Barell Race také například Steer Wrestling, Calf Roping nebo Pole Bending.
 
Dostihy Pardubice - III.Kvalifikace na VP ČP 18.08.
V sobotu 18. 8. a vůbec celý víkend bylo na závodišti v Pardubicích veselo. Nejen, že se běhaly dostihy, ale probíhala také Velká pardubická rodinná pouť, trhy a Vemex Prorodeo Tour. Dostihový program čítal devět dostihů, přičemž ten nejvýznamnější, III. kvalifikace na VPČP se běžela v 17:51. Nástup Trezora započal Havlovým skokem a vedení udržel až do cíle. Stal se tak dvojnásobným vítězem kvalifikačního dostihu a bude pravděpodobně největším vyzyvatelem Tiumena ve Velké Pardubické.
 
Mistrovství ČR v parkurovém skákání d, J Ptýrov 12.08.
Ve dnech 10.-12. srpna se konalo na Ptýrově u Mnichova Hradiště mistrovství republiky ve skákání dětí, juniorů a družstev. Mistry se stali K. Štorkánová, A. Půlpánová s A. Sabathilovou a O. Málek.
 
Dostihy Kolesa 11.08.
V Kolesech u Kladrub se konal 11. 8. poslední letošní dostihový mítink. Program čítal osm dostihů. Hlavním bodem odpoledne byla Cena společnosti Charvat Group s.r.o., steeplechase crosscountry II. kat. na 4000 m, pro 5leté a starší koně o 85 000 Kč. Dostih měl spoustu zajímavých účastníků, kupříkladu Silver Regent nebo Lemuel. Nakonec vyhrál kůň, kterému se v Kolesech nejvíce daří, Jacuzzi, a to stylem start-cíl. Přestože se na něj v cílové rovině dotahoval Lemuel, Jacuzzi s ž. Markem Stromským situaci s přehledem zvládli.
 
Kritéria mladých koní Suchá 08.08.
Seriál Kritérií mladých koní pokračoval ve středu 8. 8. v Suché u Litomyšle. Ve čtyřletém ročníku kraloval Jiří Hruška. Jeho klisny se umístily na prvních třech místech, hřebce měl Jiří Hruška dva, a ti se také seřadili na vedoucích pozicích. U pětiletých klisen tomu nebylo jinak, klisna Aconda-T vedena Jiřím Hruškou zaujala nejvíce. Změna nastala u pětiletých hřebců, kde zvítězil La Carou s jezdkyní Ilonou Kopeckou. Šestiletý ročník byl spojen a zde bezkonkurenčně zvítězil domácí hřebec Dius jezdce Jiřího Skřivana se známkami 9, 9, 9.
 
Tréninky 04.08. Linda Sokolová - Suchá + 06.08. Eliška Orctová - Rusek
Linda                                                                                          Eliška
 
 
 
Parkury Suchá - OM dětí, juniorů a mladých jezdců 04.08.
04.08. se v areálu Stáje Manon Jiřího Skřivana v Suché u Litomyšle konaly parkurové závody a zároveň oblastní mistrovství dětí, juniorů a mladých jezdců. Mistrovství dětí se jelo jako stylová soutěž stupně Z a nejlepší styl předvedla Lucie Šrámková, která navíc získala nejen 1., ale i 2. místo. L* se jelo jako otevřená soutěž i oblastní mistrovství juniorů. Juniorskou mistryní se stala Iva Nedělková s Arnicou T. V otevřené soutěži zvítězila Barbora Vojtková s Cleo. S* bylo vypsáno opět jako otevřená i mistrovská soutěž. V mistrovské soutěži zvítězila jediná čistá po základním kole Markéta Váňová a Vist. Po rozeskakování dokončil druhý Ondřej Málek a třetí Jiří Tměj. Otevřené S* mělo podobný průběh – zvítězila jediná čistá po rozeskakování Erika Černá a Le Grand Rocco. Druhý s chybou v rozeskakování skončil Jiří Skřivan, třetí Barbora Hudcová.
 
Parkury Poděbrady - Allianz cup 29.07.
V nedělní hlavní soutěži, velké ceně Allianz, vypsané jako ST* s finálem, zvítězil Ondřej Potluka s Land Masterem, jako druhá skončila domácí Ilona Kopecká a na třetím místě Kateřina Malá a Zip 1.
 
Dostihy Kolesa 22.07.
V neděli 22. 7. se v Kolesech u Kladrub konaly první prázdninové dostihy. Na programu bylo 8 dostihů. Hlavním dostihem odpoledne byla Cena pana Josefa Váni, steeplechase crosscountry, kategorie: II, 4700 m, o 85 000 Kč. V tomto dostihu zvítězil lehce Jacuzzi vedený ž. Markem Stromským. Jacuzziho trénuje Jan Blecha a je v majetku stáje Autodoprava Blažek s.r.o.
 
Mistrovství ČR v parkurovém skákání Martinice 15.07.
Nejlepší výkon v seniorské soutěži podal J. Kincl a Cascar a jsou mistry! Nastalo rozeskakování o 2. a 3. místo mezi 2 dvojicemi! J. Kincl totiž udělal na parkuru pouze jednu chybu, zatímco následující jezdec R. Fiala a Cassini-S Son T dvakrát chybovali. Mají tak stejný výsledek jako J. Skřivan. V rozeskakování chyboval první startující J. Skřivan jednou a  R. Fiala došel čistě i když v pomalejším čase a je druhý. Čtvrtý je A. Opatrný a M. Matějka (12), šestý J. Luža (16).
 
Mistrovství ČR ve všestrannosti Humpolec 14.07.
Mistrem ČR se v kategorii seniorů stal Robert Pokorný, který obsadil první místa jak v soutěži CNC** (Caleppo), tak v kvalifikačním kole Zlaté podkovy (Pippa Fun). Mezi staršími juniory se nejvíce dařilo Tomáši Němcovi (Domin) a zlatou medaily mladších juniorů vybojoval Antonín Vrtek (Beauty/Černý). MČR dětí vyhrála Michaela Balounová (Diamantixa), pony jezdců ve věku 13-16 let Eliška Orctová (Blueberry Valmart) a pony jezdců ve věku 10-12 let Zuzana Baloušková (Baby 1).
 
Parkury Kolín 08.07.
Stáj Václav Kolín pořádala ve dnech 7.-8. 7. jezdecké parkurové závody, které vyvrcholily v neděli soutěžemi stupně S. Jednalo se o XVI. ročník Amazonka 2012, ve kterém zvítězila Dominika Hrubešová v sedle Rain Mana, a dvouhvězdové S, v němž zvítězila poslední jezdkyně a zároveň jediná čistá ze 17 startujících – Michaela Hažmuková a Capriano Z.
 
Military Kolesa - crossy 05.07.
Ve dnech 04.-.06. 07. se v areálu stáje Vasury Kolesa nedaleko Kladrub nad Labem konaly jezdecké závody všestrannosti. Na programu bylo MČR mladých jezdců, MČR družstev, OM, ZP, i soutěž pro pony.
Dostihy Pardubice 30.06.
První prázdninovou sobotu se na pardubickém závodišti konaly dostihy - konkrétně druhá kvalifikace na Velkou Pardubickou. Tento Polský den měl na programu devět dostihů. Kvůli hlášenému teplu se start prvního dostihu posouval na 14. hodinu, nicméně i tak se horko podepsalo na výkonech některých koní. V Červnové crosscountry Válečníka (kategorie: I, 3300m) zvítězil po boji Cardam trenéra Brečky. II.kvalifikace (kategorie: NL, 5800m) se běžela až v 18:18 a na start se postavilo 12 koní. Do cíle jich došlo 5 v pořadí : Karlsbad, Belmont, King of Gracie, Klaus a Argentan. Karlsbad, kterého vedl ž.Thomas Boyer zvítězil jistě o ¾ délky. Patří stáji K-K Metal a.s. a je pod trenérským vedením Františka Holčáka.
 
Parkury Josefov 23.06.
Na prašném kolbišti v Josefově se 23. 6. pod dohledem pořadatelů stáje Paradiso Fassati konaly jezdecké závody v parkurovém skákání až do stupně ST.
 
Skokový trénink - Michal Mošner, Jan Šimon Podlíšťany 20.06.
 
Military Loštice - crossy 16.06.
Ve dnech 15.-17. 6. se v Lošticích v parku Žadlovice konaly jezdecké závody všestrannosti. Pořadatelé zaznamenali velký zájem, sešlo se zde na 180 startů. Na programu bylo též mnoho soutěží od hobby ZK, přes ZP až po CNC2*.
 
Velká cena Litomyšle na Suché - SPČP 08.06.-10.06.
Další opravdu cenný úspěch si na své konto může připsat Hana Pokorná s Chanell, když se jí už podruhé podařilo zvítězit ve Velké ceně ČP, tentokrát v Litomyšli. Jediný, komu se podařilo absolvovat základní kolo i finále rovněž bezchybně, byla Lenka Matunová s Oridem. Bronzovou příčku obsadil Martin Matějka a Kar Kar MM.
 Pátek                                                                           Sobota                                                                           Neděle
   
 
Drezury Suchá 03.06.
 
Hrobice - stáj Martina Šoupala + další 29.05.
Další: Martina Malinská a Míša Kmínková
 
Velká cena Kolína na Ptýrově - SPČP 25.05.-27.05.
Pořadatelé čtvrtého kvalifikačního kola Skokového poháru České pojišťovny 2012 zaznamenali enormní zájem o účast na těchto parkurových závodech pořádaných v areálu Farmy PCT Ptýrov na Mladoboleslavsku, jejichž vrcholem byl v neděli 27. května již 32. ročník Velké ceny Kolína. Ve finálovém parkuru hlavní soutěže největší favorité překvapivě chybovali a šťastným vítězem se stal Martin Šoupal s Cornadou-K.
  Pátek                                                                           Sobota                                                                          Neděle
   
 
KMK Suchá 22.05.
Další kolo chovatelského seriálu KMK proběhlo na Suché u Litomyšle. Mezi šestiletými se nejvíce dařilo české klisně Katanga IN s Ing. Šárkou Pospíšilovou a hřebci Dius v sedle s Jiřím Skřivanem.
Parkury Suchá 12.05.
V sobotu 12. 5. se v Suché u Litomyšle konaly jezdecké závody do stupně S**. Dopolední soutěžící obtěžoval hustý déšť, nicméně odpoledne se vyčasilo a program na pokropené Suché pokračoval bez větších obtíží. Hlavní soutěž byla obsazena šestnácti jezdci, z nichž nejúspěšnější byl Lukáš Sojka s Dumolem.
 
Výběh Masr 09.05.
Focení s řepkou v pozadí nedopadlo úplně dle mých představ, ale vznikly jiné pěkné snímky mého koníka :-) Příjemnou podívanou
 
Parkury Suchá 28.04.
V sobotu 28. 4. se v Suché u Litomyšle konaly první jarní závody místo přesunutého drezurního tréninku z 29. 4. Na programu byla jedna hobby soutěž a tři klasické, a to: SO do 80 cm, Z, ZL a hlavní soutěž dne, L*, byla s klasickým rozeskakováním, kam postoupila většina dvojic ze základního kola. Nejvíce se dařilo Stanislavě Kopecké s klisnou Helia. Tato jezdkyně zároveň ukořistila i druhé místo se svou druhou klisnou Jacqueline Fleur.
 
Hrobice - stáj Martina Šoupala 24.04.
Velmi různorodá galerie z hrobické stáje, kde sídlí nejen Martin Šoupal, ale i spousta dalších známých i méně známých koní.
 
Zlatá podkova Pardubice - cross 15.04.
Ve dnech 13.–15. dubna 2012 hostilo pardubické dostihové závodiště první letošní soutěže všestrannosti s názvem Zlatá podkova.
 
Champions Tour Hradištko u Sadské 25.03.
O víkendu 24.-25. března odstartovala sezona v areálu Equus Kinský v Hradištku u Sadské. Konaly se zde závody pod názvem Champions Tour v soutěžích Z-ST*. V sobotu se zde startovalo celkem ve třech soutěžích, kde v nejvyšší soutěži tohoto dne, L*, zvítězil Tomáš Lomský a Rhampsody. V neděli program pokračoval od stupně L**, kde stejně jako v následující soutěži stupně S* zvítězil Martin Štorkán. V samém vrcholu závodů, Land Rover Cupu, zvítězil Jan Štětina s Rico-S. jezdectvi.cz
 
Předváděcí den hřebců Muller Equine Mnětice 25.02.
Pojďte se podívat na fotogalerii nádherných fotek akčních hřebců z equinního reprodukčního centra v Mněticích u Pardubic. Veselá galerie jistě stojí za shlédnutí !
 
Výběh Masr, Fleret, Merkur - Pěšice u Vysokého Mýta 16.02.
Poslední sněhová galerie, kterou letos uvidíte :-) Ani tentokrát počasí příliš nevyšlo, nicméně trošku něco koukateného vzniklo :-)
 
 
Akademie Gymnázia Vysoké Mýto 02.02. odklad galerie z důvodu nulové poptávky
Vtipná i tragická vystoupení studentů vysokomýtského gymnázia.
 
Hrobice - stáj Martina Šoupala 26.01.
Martin Šoupal + Carismo Son-W, Canon- P Max, Martina Šoupalová a Radek Zajíc v nově postavené hale. Fotky jste již mohli vidět v časopisu Jezdectví.
 
Výběh Masr + Merkur - Pěšice u Vysokého Mýta 17.01. 
 
 
 
 
Publikované fotografie podléhají autorskému právu a jejich kopírování, publikování a komerční využití bez souhlasu autora je trestné. V případě užití snímku je třeba dle autorského zákona č. 121/ 2000 Sb., zejména tam, kde je to obvyklé a možné, uvést autora snímku, a to ve tvaru : Foto © Michaela Javůrková, fotomichaela.wbs.cz. Neuvedení autora snímku v předepsané podobě tam, kde je to možné a obvyklé, bude chápáno jako vážné porušení dohody o použití snímku. Požadovaná pokuta za neoprávněné použití snímku je 50.000,- Kč, slovy padesáttisíc korun českých.
 

Autorský zákon č.121/ 2000 paragraf § 11

§ 11
(1) Autor má právo rozhodnout o zveřejnění svého díla.
(2) Autor má právo osobovat si autorství, včetně práva rozhodnout, zda a jakým způsobem má být jeho autorství uvedeno při zveřejnění a dalším užití jeho díla, je-li uvedení autorství při takovém užití obvyklé.
(3) Autor má právo na nedotknutelnost svého díla, zejména právo udělit svolení k jakékoli změně nebo jinému zásahu do svého díla, nestanoví-li tento zákon jinak. Je-li dílo užíváno jinou osobou, nesmí se tak dít způsobem snižujícím hodnotu díla. Autor má právo na dohled nad plněním této povinnosti jinou osobou (autorský dohled), nevyplývá-li z povahy díla nebo jeho užití jinak, anebo nelze-li po uživateli spravedlivě požadovat, aby autorovi výkon práva na autorský dohled umožnil.
TOPlist