Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

©  Michaela Javůrková

Fotogalerie v odkazech 2014

 

Aktuality (rok 2014)

 

 

 

Podzimní závody Suchá 04.10.

Foto

Finále Českého skokového poháru Hořovice 24.09.-28.09.

          24.09.-27.09.                                                                               neděle 28.09.          
  

Český skokový pohár Opava (Olomouc) 12.-14.09.

Foto

Kritéria mladých koní Suchá 26.08.

Foto

 

Srpnové závody Suchá 23.08.

Foto

MČR dětí a juniorů ve skocích Ptýrov 08.-10.08.

Pátek 08.08.                                                                                  Sobota 09.08.
      

Neděle 10.08. 1/1                                                                                  2/2            
 

Oblastní mistrovství dětí a juniorů Suchá 19.07.2014

Foto

Mistrovství České republiky ve skocích - Martinice 13.07.

  Mezi jednotlivci byli po dvou kolech čtyři bezchybní. Třem se podařilo tento výsledek zopakovat a i nedělní parkur Eduarda Petroviče dokončit bez shození. V rozeskakování pak nejlepší výkon předvedl Jiří Hruška s Aristem Z před Zuzanou Zelinkovou s Calerim II a Kamilem Papouškem s Bel Cantem Hradiště. 
  V ostatních kategoriích bylo po třech kolech o medailistech rozhodnuto. Mezi mladými jezdci se radovala Anna Kellnerová a v ženách jako jediná nechybovala jediný den Natálie Roučková.

Foto

 

Parkury Kolín - Amazonka 2014 05.-06.07.

   Sobota                                                                                      Neděle   
 

John Deer Cup Hradištko u Sadské 29.06.

Foto

CSI3-W Olomouc 12.06.-15.06. 2014

Thursday                                                                                    Friday   
 

Saturday                                                                                 Sunday
 

ČSP Velká cena Litomyšle 05.-08.06.

Parkurové závody v rámci Českého skokového poháru měly svou čtvrtou zastávku v Litomyšli v areálu Jiřího Skřivana na Suché. Čtyřdenní sportovní program čítal celkem 17 skokových soutěží, součet všech startů se vyšplhal k číslu 850.

Vrcholem celých závodů byla bezesporu Velká cena Litomyšle. Parkur s obtížností „T*“, do kterého se přihlásilo 52 dvojic. Základní kolo parkuru překonalo bez chyby deset dvojic a bylo zajištěno napínavé a vyrovnané finále, jelikož všichni účastníci do něj postoupili se stejnými šancemi.

Velmi nadějnou dvojící byl Jiří Papoušek v sedle Cornady K (JO Srnín, o.s.), který do finále odstartoval jako první. Vítězné duo z Olomouce ale parkur nedokončilo z důvodu odmítnutí poslušnosti a z důvodu nervozity klisny jezdec vzdal. Jako satisfakci měl Jiří Papoušek svou druhou finálovou jízdu, která byla i jízdou vítěznou. Druhým koněm Jiřího Papouška byl Falco Union v majetku Václava Opatrného.

Jiří Papoušek byl přitom pod obrovským tlakem, do své druhé finálové jízdy nastupoval po čistém a rychlém výkonu Jiřího Skřivana s klisnou Kallisto, který jakožto domácí měl kolosální  podporu publika. O vítězi rozhodla půl sekunda, o kterou byl Jiří Papoušek ve finále rychlejší.

   Čtvrtek                                                                                      Pátek  
 

Sobota                                                                                       Neděle
 

 

Drezurní závody Suchá 01.06.

Den dětí, první červen, připadl v roce 2014 na prosluněnou neděli. Toto datum se zapíše do paměti jezdců i diváků jako den, kdy se na Suché konaly drezurní závody. V časově nabitém programu, kdy se závodilo téměř do šesté hodiny večerní, bylo celkem pět drezurních úloh, od stupně „Z“ až po „S“. Vrcholem závodů byla drezura stupně „S“, úloha JU/2009, do které se přihlásilo šest účastnic. Žlutou mašli si odvezla stejně jako v předchozí soutěži Jaroslava Dvořáková s Chuezcou, která startovala navíc jako první a první místo si udržela až do dekorování. Vítězné hodnocení rozhodčích mělo hodnotu 62,696%.

Foto

ČSP Velká cena Kolína na Ptýrově 25.05.

Severomoravskému jezdci Jiřímu Hruškovi se výjezd na další kolo Českého skokového poháru, Velkou cenu Kolína na Ptýrově, vyplatil. V neděli 25. května zvítězil v sedle Mr. Voxe Agromarket H+B díky bezchybnému základnímu kolu i finále parkuru T* (145 cm). ceskyskokovypohar.cz

Foto

Jarní jezdecké závody Suchá 10.05.

Foto

 

Parkury Pardubice 03.05.

V hlavní soutěži dne, která se jela jako S*, Cena města Pardubic, zvítězil Jakub Petrus a Happy Boy.

Foto

 

Kritéria mladých koní Suchá 01.05. (+něco málo navíc :-) )

Nejstarší ročník, šestiletí koně, poměřovali své kvality již na dvouhvězdovém L. Mezi klisnami byla nejlépe hodnocenou Daytilla vedena Janem Zwingerem (24,6bodů), druhou byla Luana-T s Ivou Holíkovou, třetí Sonya se Zdeňkem Žílou.
 
Jezdecká stáj Schneider přivezla letošního vítěze mezi hřebci a valachy v šestiletém ročníku. Stal se jím Zento-S vedený Jiřím Lužou. Dosáhl bodového zisku třikrát 8,5. Druhým hřebcem byl Carison, předváděný Markem Klusem.

Foto

Dubnové závody Suchá 19.04.

O velikonočních svátcích, konkrétně na bílou sobotu se konaly letošní první parkurové závody v areálu Hřebčína Suchá. Příjemné počasí doprovázelo program čítající nakonec čtyři soutěže (stylová soutěž byla zrušena) a přítomní diváci nebyli ochuzeni o vtipné momenty, úsměvy na tvářích a hrající si hříbata byla dokonalou kulisou těchto závodů. Výčet vítězů: Hobby: Eva Horáková, "Z": Havránková Michaela, "ZL": Jandová Eliška, "L**" Jandová Eliška.

Foto

 

Veřejný trénink Suchá 12.04.

Foto

Skokové soustředění s Jiřím Skřivanem 23.03.

Foto

Skokové soustředění s Jiřím Skřivanem 16.03. - dopolední loty

Foto

Skokové soustředění s Jiřím Skřivanem 02.03. - dopolední loty

Foto

 

Předváděcí den hřebců Mnětice 22.02.

Foto

Soustředění s Jiřím Skřivanem 26.01.

Další skokové soustředění, které jsem jela dokumentovat se konalo za vskutku mrazivých podmínek - celý den se teploty držely okolo -7 stupňů. To ale nezabránilo konání tohoto soustředění, a tudíž vám přináším fotogalerii z nedělního dne:

Foto

Soustředění s Jiřím Skřivanem 05.01.

První ze sérií skokových soustředění s Jiřím Skřivanem máme již za sebou (v dobrém slova smyslu, samozřejmě) :-). Programem prvního soustředění bylo projíždění linií v korektním sestavení koně a správný počet cvalových skoků v distancích. Aneb slovy jednoho z účastníků: "Je jednoduché skočit 130, ale projet rovně řadu 6 křížků bez toho, aniž bych se ztrapnil .... ?" (smích)

Foto

TOPlist